BAGC ÖNALIM HAKKI SATIŞI SIKÇA SORULAN SORULAR

Created by Nazlı Soner, Modified on Tue, 06 Dec 2022 at 02:34 PM by Nazlı Soner

1- ÖNALIM HAKKI NE DEMEK?

 

Önalım hakkı, kullanıcılara doğrudan ve garantili şekilde NFT satışına katılma hakkıdır. Sınırlı sayıda üretilen koleksiyonlarda çok az sayıda kişi bu önemli NFT koleksiyonlarına erişim sağlayabilir bu durumda önalım hakkı denilen Whitelist imkanı ile kullanıcılar doğrudan en az bir NFT alım hakkına garantili şekilde ulaşmış olurlar. Bytedex, BAGC kampanyasında önalım hakkını satmaktadır.

 

2- BAGC GİZEMLİ KUTU NE DEMEK?

Bored Apes Golf Club (BAGC) Bytedex ile partnerliği kapsamında Gizemli Kutu olarak NFT’ler iletilmektedir. Bunlar doğrudan NFT değil ancak gizemli kutu şeklinde gelmektedir. Bu kutuların içerisinde BAGC NFT’si bulunmaktadır ve hangi NFT’nin kutu içerisinde bulunduğu ancak açıldıktan sonra anlaşılabilir. Gizemli kutuyu hiç açmadan da satışını yapabilir, elinizde tutabilir yada kutuyu açarak hangi nadirlikte bir NFT sahibi olduğunuzu öğrenebilirsiniz.


3- BAGC NFT SAHİBİ OLMAK İÇİN TOPLAM NE KADAR ÖDEMEM GEREKİYOR?

 

Önalım hakkı kapsamında 350 USDT yada BUSD ödeyerek NFT alımını garantileyebilirsiniz. Bytedex Stake yapanlar için çeşitli indirim imkanları sunmuştur. Bu kapsamda BEXT token stake yaparak %20’ye kadar indirim sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Bytedex işbirliği ile BAGC tanıtımına katılan Influencerlar için tanımlanan özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Stake indirimi ile Influencer indiriminin aynı anda kullanılamayacağını unutmayınız.

 

Önalıma 16.12.2022 tarihi ve gün sonu olan   24:00 Türkiye saatine kadar katılabilirsiniz. 350 USDT’lik ödeme bu tarihe kadar Bytepad üzerinden yapılmalıdır.

 

20.12.2022 tarihinde Opensea üzerinde Bytepad önalımına katılarak vermiş olduğunuz her bir cüzdan adresine 1 adet gizemli kutu tanımlanacaktır. Opensea üzerinde bu cüzdan adresine sahip merkeziyetsiz cüzdanınızı (Trustwallet, Metamask vb.) bağlayarak NFT alımı yapacaksınız. Burada Bytedex %10 indirimi ile birlikte toplam 0.45 ETH ile gizemli kutunuzu alabilirsiniz. Alım sırasında cüzi miktarda ağ ücreti ve opensea komisyonu ödemeniz gerekeceğini lütfen unutmayınız.

 

Genel olarak toplam 350 USDT + 0.45 ETH + ağ ücretleri ve opensea komisyonu olarak toplam maliyetiniz olacaktır.  Önalım hakkı indirimlerine ilişkin lütfen https://t.me/BytedexTurkey ve https://twitter.com/bytedexofficial adreslerinde yayınlanan duyuruları takip ediniz.

 

4- 22.12.2022 TARİHİNDE MİNTLEME YAPMAZSAM NE OLUR?

 

Altava grup tarafından ilan edilen NFT alım (Mintleme) tarihi 20.12.2022’dir. Ne kadar süre boyunca mintleme yapılabileceğine dair bilgi Altava grup tarafından paylaşılacaktır. Bu süre içerisinde NFT alımı yapılmadığı takdirde NFT alım hakkınızı kaybedeceksiniz. Bu nedenle NFT alım tarihinde NFT alımı yapmaya özel önem veriniz. NFT alımı ile birlikte cüzdanınıza gönderilen BAGC gizemli kutusunu açıp açmamak sizin takdirinizdedir.

 

Önalım hakkı aldığınız halde eğer NFT  alımına katılmıyorsanız Önalım hakkı için ödediğiniz bedel de geri iade edilemeyecektir. Bu sebeple hem önalım hakkı için dediğiniz bedel hemde NFT alım hakkınızın kaybolmaması için NFT alım tarihinde alım hakkı tanımlanan merkeziyetsiz cüzdan adreslerinde 0.45 ETH ve ağ ücretleri/opensea komisyonu içinde ekstra cüzi miktar ETH bulundurarak NFT alımına katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

5- BYTEPAD   ÜZERİNDE NASIL İŞLEM YAPACAĞIM?

 

Bytepad üzerinde işlem yapılabilmesi için Byte Exchange üyesi olmanız gerekmektedir. Byte Exchange üyeliği https://exchange.bytedex.io üzerinden yada Bytepad https://bytepad.bytedex.io üzerinden yapılabilir. Üyelik, 10.000 TL değerinde Kripto yada TL yatırma işlemi ve BAGC Önalım hakkı katılım işlemi Kimlik doğrulama (KYC) yapılmadan katılımı mümkündür.

 

  1. Bytepad platformuna üyelik bilgileriniz ile giriş yapınız
  2. Üst menüde NFT WL sekmesine tıklayınız
  3. Açılan sayfada USDT ve BUSD bakiyenizi sayfanın sağ tarafında görebilirsiniz. Burada “Launch” butonuna basarak istediğiniz miktarda USDT yada BUSD, BAGC NFT önalım hakkı için tahsis ediniz.
  4. Eğer influencer indirimi kapsamında indirim almak istiyorsanız Influencer tarafından size verilen kodu “Referans kodu kısmına giriniz. İndiriminiz otomatik olarak tanımlanacaktır.
  5. Alım için yeterli USDT/BUSD tahsisi yaptıktan sonra alt sekmeden BAGC Seçiniz ver “Calculate” butonuna basınız. Ekranda tahsis ettiğiniz USDT/BUSD miktarına göre kaç adet önalım hakkı alabileceğinizi göreceksiniz. “Confirm” tuşuna basarak sonraki sayfaya devam ediniz.
  6.  Yeni sayfada her bir önalım hakkı için farklı cüzdan adresleri girmeniz istenecektir. Eğer birden fazla önalım hakkı aldıysanız lütfen her bir alım hakkı için Ethereum bazlı farklı bir cüzdan adresi giriniz. Aynı cüzdan adreslerini kullanmanız durumunda her cüzdan için sadece tek bir alım hakkı olduğunu ve diğer alım haklarınızın gerçekleşmeyeceğini unutmayınız. Mağduriyet yaşamamanız için her bir alım hakkı için farklı cüzdan adresleri kullanınız.
  7. Bu sayfadaki bilgileri girerek ödeme işlemini gerçekleştiriniz.

 

6- BEXT TOKEN STAKE ETMEM HALİNDE İNDİRİMLİ ŞEKİLDE ÖNALIM HAKKI ALABİLİR MİYİM?


Byte Exchange   borsasına ait işlem birimi olan BEXT token stake işlemleri ile aşağıda belirtilen oranlarda BAGC NFT serisine katılımınızda White List alımı için indirim alabilirsiniz.

BEXT token stake işlemleri için stake.bytedex.io adresinden Byte Exchange stake platformuna erişim sağlayabilirsiniz. BEXT Tokenlarınızı en az 6 ay stake etmeniz halinde hem Bytepad üzerinde  yapılacak olan ön satışlarda indirimler alabilirsiniz hemde BEXT Token olarak Byte Exchange borsası’nın günlük ödüllendirmeleri ile BEXT Token adetinizi arttırabilirsiniz.

Byte Exchange Borsası’na Exchange.bytedex.io linki üzerinden kayıt olup  BEXT/USDT veya BEXT/TRY işlem çiftlerinden herhangi birinden  BEXT Token alımı sağlayabilirsiniz.   Stake.bytedex.io adresinde BEXT Token stake işleminizi borsa giriş bilgilerinizi kullanarak stake platformuna erişip 6 ay ve üzerinde ki opsiyonlarda stake işleminizi tamamlayabilirsiniz. Stake yapabilmek için KYC-2 seviyesinde kimlik doğrulaması yapmış olmalısınız.


7- BEXT TOKEN STAKE İŞLEMİ İLE BYTEPAD İNDİRİM ORANLARI NEDİR VE SÜREKLİ İNDİRİM VAR MIDIR?


Bext Token Stake etmeniz halinde her BytePad üzerinde lansmanı yapılacak projeye değişik oranlarda indirim sahibi olursunuz. Lansmanı yapılacak olan proje bilgileri kısmında BEXT Token Stake indirimleri ile ilgili bilgilendirme yer alacaktır.


BAGC Önalım Hakkı için BEXT Token Stake İndirim Oranları

? BEXT STAKE BAGC İNDİRİM  AVANTAJLARI:

? 5.000 BEXT ile 10.000 BEXT arasında Stake : %5 İndirim 

? 10.001 BEXT ile 50.000 BEXT arasında Stake: %10 İndirim

? 50.001 BEXT ve üzeri Stake: %20 İndirim 

? Hatıra Para Sahiplerine Özel Ek : %5 İndirim 


Önalım bedeli 350 USD üzerinden yukarıda yer alan miktarlarda Stake yapmış olmanız halinde   belirtilen miktar satırında yazılı olan indirim miktarı önalım bedelinizden düşülmektedir.

Hatıra Para Sahibiyseniz %5 oranında indirim ek olarak önalım bedelinizden düşülmektedir.

( Stake süresi en az 180 gün olmalıdır.)

Was this article helpful?

That’s Great!

Thank you for your feedback

Sorry! We couldn't be helpful

Thank you for your feedback

Let us know how can we improve this article!

Select atleast one of the reasons

Feedback sent

We appreciate your effort and will try to fix the article